Vážení kolegové v oboru MaR,

vyvinuli jsme a úspěšně dodáváme náhradu rozšířených, ale dosluhujících regulátorů TRS. Naše programovatelné regulátory řady MR51 nemají žádné mechanické nastavovací prvky, takže provozní podmínky výměníkových stanic nebo průmyslových provozů nesnižují jejich provozuschopnost ani životnost.

Regulátory jsou plně programovatelné buď 5tlačítkovou klávesnicí nebo po vybavení komunikačním modulem je lze přes RS232 nebo adresovatelně přes RS485 sledovat, nastavovat i programovat připojeným PC.

Rozváděčové provedení lze dovybavit sadou těsnění a provozovat v podmínkách IP54 (pod stříkající vodou). V těchže podmínkách dokáže spolehlivě pracovat provedení v krabici s těsněnými průchodkami montovatelné na stěnu.

Programovatelné regulátory řady MR51 dodáváme pod označením:

  • MR51D – nastavitelné na konstantní hodnotu s možností nastavení typu regulace P, PI nebo PID
  • MR51T – s vlastnostmi jako MR51D, ale osazené hodinami reálného času, takže mohou pracovat podle časového režimu
  • MR51C – s vlastnostmi jako MR51D, osazené hodinami reálného času s možností provozu v týdenním cyklu
  • MR51E – ekvitermní regulátor pro regulaci otopné vody podle volně, ve čtyřech bodech nastavitelné, ekvitermní křivky s možností nastavení až 128 korekčních bodů (útlumu nebo zvýšení) ekvitermní křivky během týdne a možností ovládání oběhového čerpadla.
  • MR51P – na stejné platformě postavený programovatelný měřič průtoku a proteklého množství s hodinami reálného času a možností hlídání mezí

Regulátory řady MR51 mohou pracovat se snímači s odporovým, napěťovým nebo proudovým výstupem. Jsou osazeny třemi relé s přepínacími kontakty zatížitelnými trvale proudem 2 A při napětí 230 V a napěťovým výstupem pro ovládání polovodičového relé. Řídící program obsahuje funkci diagnostiky případných poruch regulátoru, připojených čidel nebo provozních podmínek.

Naše regulátory pracují dlouhodobě spolehlivě. Pokud se vyskytne nějaká porucha, opravy provádíme v naší provozovně obratem, tzn. do 2 či 3 dnů, v případě nevyhnutelné potřeby během jednoho dne.

Kusová množství máme skladem a v případě zájmu můžeme poskytnout vzorek na vyzkoušení.

Regulátor MR51